Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na niekonwencjonalne filmy dla dzieci i młodzieży oraz program edukacyjny Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Projekty realizujemy w naszym kameralnym kinie (120 miejsc) wyposażonym w najnowocześniejszą aparaturę projekcyjną.


 I - Proponujemy państwu projekcje filmów (dostępne w bieżącym repertuarze lub u dystrybutorów) dla różnych grup wiekowych. Filmy są pełne ciepłego humoru, pozytywnej energii i niezapomnianych przygód. Wyjście do naszego kina to także wartości edukacyjne i dydaktyczne. Dzięki naszym propozycjom uczeń kształtuje postawę otwartości wobec świata i innych ludzi, zdobywa wiedzę i nowe umiejętności, poznaje inne kultury, jest w prowadzony w świat wartości, którego w zwariowanych animacjach i komercyjnym kinie trudno znaleźć.

II -Drugą propozycją cykliczną (karnety) są Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. To odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach wybranego przez klasę jednego z cykli tematycznych. Przygotowane cykle kierowane są do poszczególnych grup wiekowych i dostosowane do ich kompetencji i umiejętności. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN. Nauczyciele otrzymują interdyscyplinarne materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów, etc.) Szczegóły na stronie  www.nhef.pl.
Honorowy patronat nad programem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka oraz Europa Cinemas.

III – Najbliższą naszą propozycją będzie festiwal filmów dla dzieci i młodzieży Frajda 28 IX – 8 X, w którym pokażemy 5 filmów dostępnych wyłącznie na tym festiwalu.

Zapraszamy do uczestnictwa w naszych projekcjach również dla grup zorganizowanych (cena biletu 12 zł) w dowolnym terminie (I i III propozycja) i spotkania cykliczne NHEF. W załączeniu adresy dystrybutorów z filmami www.vivarto.pl, www.bombafim.plwww.aurorafilms.pl, www.kinodzieci.pl, www.kinoświat.pl, które możecie państwo wybrać oprócz bieżącego repertuaru i zamówić w naszym kinie.