Wieczór z Gwiazdą – spotkanie z Jackiem Wójcickim

Zapraszamy na kolejną, świąteczną odsłonę Wieczoru z gwiazdą, którego bohaterem jest aktor i śpiewak – Jacek Wójcicki. Tym razem., ze względu na warunki pandemii, spotkanie odbyło się bez udziału publiczności. Nagranie można obejrzeć na naszym  kanale YouTube.

Wójcicki należy do wszechstronnie uzdolnionych i powszechnie lubianych aktorów i piosenkarzy. Obdarzony głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, z łatwością porusza się po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show.

Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu! – tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym, co komiczne i w tym, co liryczne. Dziś, tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać.

Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach, takich jak: Nieszpory Ludźmierskie Jana Kantego Pawluśkiewicza i Woła nas Pan Włodzimierza Korcza. Jako aktora (jest absolwentem krakowskiej PWST) widzieliśmy go w takich filmach, jak: Lista Schindlera Stevena Spielberga, Ostatni dzwonek Magdaleny Łazarkiewicz, serialach Dzieci z Doliny MłynówUrwisy z Doliny Młynów oraz programach TV, m.in. w Kabarecie Olgi Lipińskiej, galach Zbigniewa Górnego. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP. W Teatrze Kamienica występuje w spektaklu Pan Tenorek i Błękitny Balonik w reżyserii Krzysztofa Jaślara.

PREMIERA: 19 GRUDNIA 2020, GODZ. 18.00
NA KANALE YOUTUBE - ZOBACZ...