Longin Pinkowski „Malarstwo”
– autorskie oprowadzanie po wystawie i promocja publikacji
29 października 2022, godz. 13.00

Zapraszamy w sobotę 29 października o godz. 13.00 na autorskie oprowadzanie Longina Pinkowskiego po wystawie „Malarstwo”. Będzie to okazja do osobistego spotkania z artystą – rozpoznawalnym przedstawicielem radomskiego środowiska artystycznego, pedagogiem i inicjatorem powstania grupy plastycznej M-5 – który opowie o eksponowanych pracach. Zaprezentowana zostanie również wydana z okazji wystawy publikacja.

„Wydawnictwo i ekspozycja przybliżają, choć nie wyczerpują w pełni, spektrum zainteresowań Longina Pinkowskiego, niemiej jednak z zespołu zgromadzonych dzieł wyłania się charakterystyczny i reprezentatywny obraz jego działalności. Longin Pinkowski jest wychowankiem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, kreatywnym kontynuatorem tradycji łączącej konwencję kolorystyczną szkoły sopockiej z rozwiązaniami bliskimi założeniom romantyzmu i poetyki nadrealistycznej. Jego twórczość jest odzwierciedleniem temperamentu i sposobu rozumienia otaczającego świata, materializacją emocji i osobistą transmisją „pejzażu wewnętrznego”.

Na przestrzeni wielu lat pracy, wytworzył własny, indywidualny język formalny, łączący poszukiwania w zakresie koloru z charakterystycznym ekspresyjnym gestem” (Mariusz Jończy, kurator wystawy).

Wystawę Longina Pinkowskiego można oglądać do 6 listopada 2022 r.
    •    Na wydarzenie nie są wymagane zapisy.
    •    Oprowadzanie w cenie wstępu na wystawę (6 zł).

ZOBACZ FOTORELACJĘ ZE SPOTKANIA...